Kiváló harmadik helyezést értek el diákjaink a CaseFest esettanulmány-versenyen

Frissítve: 2022/10/25

A verseny dobogójának harmadik fokára léphetett fel az Albert Zsófia (Pénzügy és Bank, 2. év), Dinea Márk (Pénzügy és Bank, 2. év), Erőss Ákos (Menedzsment, 2. év) és Székely Noémi (Menedzsment 3. év) alkotta kolozsvári csapat a budapesti CaseFest esettanulmány-versenyen. A Case Solvers által szervezett versenyre 15 csapat jelentkezett, melyek egy előfordulóban mérték össze tudásukat, majd ezután 6 csapatot válogattak be a döntőbe, köztük a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát képviselő csapatot is. A verseny témája az MVM Energy Challenge volt, mely keretében az MVM Next lakossági energiafogyasztással kapcsolatos esetére kellett a diákoknak ötletekkel előállni.

A döntőt Budapesten, az MVM székházában rendezték meg, amelyre 2022. október 14-én került sor. A rövid megnyitót követően a 6 csapat bemutatta megoldásait a zsűrinek és a többi csapatnak. A bemutatókat egy kerekasztal beszélgetés követte, amelyben az MVM, a Roland Berger, a Budapesti Gazdasági Egyetem és a Case Solvers képviselői vettek részt, és másfél órában a fenntarthatóság témájáról osztották meg gondolataikat a résztvevőkkel. A kerekasztal beszélgetés után sor került az eredményhirdetésre, melynek alapján a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem csapata kiváló teljesítménnyel a képzeletbeli dobogó harmadik fokára léphetett fel.

A csapat felkészítőtanárai dr. Györfy Lehel-Zoltán, drd. Kelemen Kincső, dr. Rácz Béla-Gergely és dr. Szász Levente voltak.

Gratulálunk diákjainknak a kiváló teljesítményhez!

Létrehozva: 2022/10/25