Kiváló II. helyezés a pécsi esettanulmány versenyen

Frissítve: 2014/10/30

2014. október 26-28 között, a Pécsi Tudományegyetemen VII. Dr. Papp László Számviteli Versenyén a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét képviselő két csapat egyike kiváló II. helyezést ért el. A dobogós csapat tagjai Demeter Zselyke, Ábrán Csilla-Hajnalka, Czirják Renáta-Hajnalka és Kiss Alpár. Gratulálunk!

2014. október 26-28 között a Pécsi Tudományegyetemen került megrendezésre a VII. Dr. Papp László Számviteli Verseny, amelyen 11 magyarországi és határon túli csapat vett részt. A versenyen a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét két csapat képviselte, akik kiválóan helytálltak: a csoportfordulókat követően az egyik kolozsvári csapat bejutott a verseny 3 csapatos döntőjébe, ahol II. helyezést értek el.

A verseny döntőjének végeredménye:

I. helyezés: Pécsi Tudományegyetem (Insight csapat)

II. helyezés: Babeș-Bolyai Tudományegyetem (Four In One csapat)

III. helyezés: Pécsi Tudományegyetem (SmarTeam csapat)

A II. helyezett kolozsvári csapat tagjai Demeter Zselyke (Vállalkozásmenedzsment mesteri, II. év), Ábrán Csilla-Hajnalka (Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesteri, II. év), Czirják Renáta-Hajnalka (Menedzsment, III. év) és Kiss Alpár (Pénzügy és Bank, III. év) voltak.

A versenyen szintén részt vett a kolozsvári ConsulTeam csapat: Kovács Anita (Pénzügy és Bank, III. év), Guttmann Csongor (Pénzügy és Bank, III. év), Fekete Réka (Menedzsment, II. év), Fehér Attila (Pénzügy és Bank, II. év).

A versenyen adott esettanulmány nehéz feladat elé állította a résztvevőket, akik az Észak-Nyugat Magyarországi Közlekedési Központ számára kellett egy átfogó stratégiát kialakítsanak a régióban lévő Volán vállalatok beolvasztására.

A kolozsvári csapatok kiváló teljesítményével kapcsolatban kiemelendő, hogy immár hatodik éve folyamatosan, minden évben dobogós helyezést érnek el a pécsi esettanulmány versenyen.

Gratulálunk a csapatoknak!

Létrehozva: 2014/10/30