Kiválóan helytálltak hallgatóink a washingtoni esetversenyen

Frissítve: 2022/02/09

Az egyesült államokbeli Washington D.C.-ben működő Georgetown University esettanulmány versenyén vehetett részt négyfős hallgatói csapatunk, 18 világszínvonalú egyetem diákcsapataival versenyezve. Az Ábrán Kinga-Réka (Pénzügy és Bank 3. év), Domokos Ferenc (Menedzsment 3. év), Pásztor Kende-Ferenc (Menedzsment 2. év) és Szőke Dóra (Menedzsment 2. év) alkotta csapatunk kiváló szakmai teljesítményt nyújtott az erős nemzetközi mezőnyben. Gratulálunk hallgatóinknak!

A McDonough Business Strategy Challenge elnevezésű nemzetközi esettanulmány versenyre 2022. február 1-5. között került sor, idén online formátumban, amelyen összesen 18 világszínvonalú egyetem vehetett részt az amerikai, európai, ázsiai és ausztrál kontinensek képviseletében. Európából mindössze három egyetem vívta ki a részvétel jogát a versenyen, köztük a kolozsvári BBTE közgazdász csapata. A résztvevő diákok egy amerikai non-profit szervezet, a GoodProjects számára kellett egy átfogó stratégiát kidolgozzanak.

A kolozsvári csapat színvonalas megoldást mutatott be a szakmai zsűri előtt, de az erős mezőnyben a csoportból való továbbjutás nem sikerült. A verseny végeredménye:

I. hely: University of Toronto (Kanada)

II. hely: Maastricht University (Hollandia)

III. hely: Singapore Management University (Szingapúr)

Dicséret: Stetson University (Amerikai Egyesült Államok)

Runner-up díjak: Emory University, University of Calgary, City University of Hong Kong, George Washington University

A kolozsvári csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel-Zoltán és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.

Létrehozva: 2022/02/09