Kiváló eredményt értek el diákjaink a világ legnagyobb nemzetközi esettanulmány-versenyén Kanadában

Frissítve: 2022/03/07

Csoportmásodik helyezést értek el a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozatos hallgatói a montreáli John Molson School of Business által szervezett nemzetközi menedzsment esettanulmány-verseny legértékesebb, 24 órás fordulójában. A 2022. február 27. és március 5. között megrendezett versenyen a kolozsvári csapat egy ausztrál, egy amerikai és a későbbi győztes szingapúri egyetem csapatával versenyzett egy csoportban, ahol összességében minimális lemaradással a harmadik helyet szerezték meg.

A kanadai Montreálban működő Concordia University gazdaságtudományi kara, a John Molson School of Business 2022-ben online módon rendezte meg a „John Molson Undergraduate Case Competition” elnevezésű versenyt, amely világszinten az egyik legszínvonalasabb és legnagyobb gazdasági témájú esettanulmány-verseny, amelyen alapképzéses egyetemi hallgatók vehetnek részt. A 2022-es versenyen a résztvevő csapatok három esettanulmányt kellett megoldjanak, egyenként három, öt és 24 óra alatt. A kolozsvári BBTE diákcsapata az ausztráliai University of New South Wales, az egyesült államokbeli University of Southern California – Marshall Business School, valamint a későbbi bajnok National University of Singapore csapatával versenyzett egy csoportban. A kolozsvári csapat a második legjobb teljesítményt nyújtotta a legértékesebb fordulóban és így összességében a csoport harmadik helyén végzett.

A kolozsvári csapat tagjai Csenteri András-Gergely (Gazdasági Informatika, 3. év), György Ákos (Pénzügy és bank, 3. év), Hollanda Tekla (Pénzügy és bank, 3. év) és Pastor Kende-Ferenc (Menedzsment, 2. év) voltak. Felkészítésükben dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel, dr. Rácz Béla-Gergely és Kelemen Kincső doktorandusz vállaltak szerepet.

Gratulálunk diákjainknak a kiváló eredményhez a színvonalas nemzetközi mezőnyben!

Létrehozva: 2022/03/07