Kiválóan szerepeltek hallgatóink a norvégiai esettanulmány versenyen

Frissítve: 2024/09/30

Csoportharmadikként zárta az Antal András (Pénzügy és Bank, 3. év), Boros Richard (Menedzsment, 1. év), Dimény-Varga Ábel (Gazdasági Informatika, 2. év) és Lőrinczi Réka (Pénzügy és Bank, 3. év) alkotta hallgatói csapatunk a norvégiai NHH International Case Competition 2024 esettanulmány verseny első fordulóját, megelőzve a Norvegian University of Science and Technology és a Universitetet i Agder csapatát. Bár a második fordulóban a hármas döntőbe jutást már nem sikerült kiharcolni, csapatunk a versenyen összességében is kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtott a rangos megmérettetésen.

Az    NHH Norwegian School of Economics idén is, 2024. szeptember 22-28. között, Bergen városában rendezte meg az elismert NHH International Case Competition 2024 elnevezésű esettanulmány versenyét, ahol a világ 15 egyetemének diákcsapatai mérhették össze tudásukat. Az eseményen részt vevő csapatok három kontinensről és 11 különböző országból érkeztek.

A verseny során a csapatoknak két fordulóban kellett helyt állniuk: az első forduló során a Highsoft nevű norvég cég Kínába való terjeszkedési stratégiájának kidolgozása, valamint a mesterséges intelligenciának a vállalat szolgáltatásaiba való implementálása volt a feladat, míg a második fordulóban a DNV, egy szintén norvég eredetű nagyvállalat stratégiájának kialakítása volt a kihívás. A tanúsítási (TIC) szektorban tevékenykedő vállalat egy a tengerészeti és energia iparagákra fókuszáló 5 éves stratégiát keresett, mely hangsúlyt fektet a várható bevételek növelésére is.

alt text

A csoport megmérettetések eredményei alapján a verseny döntőjébe a University of Alberta, HKU Business School, valamint a holland Maastricht University csapatai jutottak. A győzelmet végül az HKU Business School szerezte meg, mely a Babes-Bolyai Tudományegyetem csapatát megelőzve jutott a döntőbe.

alt text

A kolozsvári diákcsapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.
Gratulálunk a BBTE csapatának kiváló szereplésükhöz és eredményükhöz!

Létrehozva: 2024/09/30