Kolozsvári és seattle-i vegyes diákcsapatok a University of Washingtonnal közösen szervezett esetverseny dobogóján

Frissítve: 2022/12/08

2022. december 3-án került sor a döntő fordulóra és a megoldások online bemutatására a University of Washington (UW) és a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete által közösen szervezett nemzetközi esettanulmány-versenyen. A verseny egyik különlegessége, hogy a résztvevő diákok vegyes csapatokban versenyezhettek, a kolozsvári diákok seattle-i társaikkal együttműködve kellett kidolgozzák és bemutassák a megoldásaikat. A versenyen a csapatok az Amazon Go pénztár nélküli, modern üzletkoncepciójának nemzetközi terjeszkedésére kellett javaslatokat kidolgozzanak.

A verseny zsűrijében a két oktatási intézmény tanárai mellett az Amazon egyik vezetője, valamint a kolozsvári intézmény két alumni diákja, Jakó Zsolt (Sales manager and Supply Chain Representative, Flexifabrics Marine) és Szabó Norbert (Strategic Sourcing Manager IMEA, Henkel) is részt vettek. A csoportfordulókat követően a verseny döntőjébe 3 csapat jutott be, a zsűri értékelése alapján pedig a következő végeredmény alakult ki:

I. díj – Team SODA: Bugár Anna (BBTE), Karda Sára (BBTE), Olivia Mumby (UW), Dino Varlamos (UW)

II. díj – Team Synergy: Bánffy Zsófia (BBTE), Kovács Kata (BBTE), Arjun Hara (UW), Brittany Hu (UW)

III. díj – Team BBF: Balázs Kristóf (BBTE), Boros Richárd (BBTE), Jessica Hamilton (US), Stella Hong (UW)

A fentiek mellett a közönségdíjat szintén a SODA csapat tagjai nyerték. Az egy hetes feladat sikeres teljesítéséért ugyanakkor minden résztvevő egy a két intézmény által közösen kiállított elismerő oklevélben is részesült.

A versenyt főszervezői Leta Beard, a seattle-i University of Washington egyetemi docense, valamint Szász Levente, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának dékánhelyettese voltak.

Köszönjük mindkét intézmény szervezőcsapatának a kiváló munkát ezen innovatív nemzetközi projekt megvalósításában. Külön köszönet jár a zsűritagoknak, akik munkájukkal hozzájárultak a verseny szakmai színvonalának biztosításához!

Gratulálunk minden résztvevő diáknak és kiemelten a győztes csapatoknak!

Létrehozva: 2022/12/08