Különdíjat nyertek mesteris hallgatóink a BGE menedzsment és pénzügy versenyén

Frissítve: 2018/12/04

A Menedzsment és Controlling Egyesület különdíját nyerte el a Fábián István, Horváth Adrienn, Tankó Attila (mindhárman Vállalkozásmenedzsment mesteri, 1. év) és Deák Levente (Vállalati pénzügyi menedzsment mesteri, 2. év) alkotta csapatunk a VII. Országos Controlling Esettanulmányi Versenyen. A 2018. november 24-26. között megrendezésre kerülő versenyt a Budapesti Gazdasági Egyetem Pénzügyi és Számviteli Kara szervezte. Gratulálunk hallgatóinknak!

A versenyen résztvevő csapatoknak a Magyar Földgáztároló Zrt. vállalat kontrollinggal kapcsolatos kérdéseire és problémáira kellett megoldást nyújtaniuk. A feladatok között szerepelt egy üzleti terv eredménykimutatásának előrejelzése, KPI mutatók elkészítése, fő business driverek beazonosítása, a vállalathoz tartozó 4 gáztároló fedezetének kiszámítása, illetve az ezek alapján történő döntés előkészítése.

A döntő folyamán a következő eredmények születtek:

I. Hely: Budapesti Gazdasági Egyetem

II. Hely: Miskolci Egyetem