Különdíjat szereztek mesteris hallgatóink a Münsteri Egyetem nemzetközi esettanulmány-versenyén

Frissítve: 2022/10/28

Az első fordulóban csoportelső, összesítésben pedig csoportmásodik helyezést ért el a kolozsvári csapat a németországi Münsteri Egyetem nemzetközi gazdasági esettanulmány-versenyén, kiváló teljesítményük és aktív szereplésük elismeréseképpen pedig a verseny különdíját is elnyerték. A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság-és Gazdálkodástudományi Kar magyar tagozatát és a Gazdasági Tanácsadó Klubot képviselő csapat tagjai Csenteri András Gergely (Vállalkozásmenedzsment, mesteri I. év), György Ákos (Vállalkozásmenedzsment, mesteri I. év), Hollanda Tekla-Andrea (Vállalkozásmenedzsment, mesteri I. év) és Domokos Ferenc (Vállalkozásmenedzsment, mesteri I. év) voltak.

2022. október 18-22. között a németországi Münsteri Egyetem Gazdaságtudományi Karának szakkollégiuma, a University of Münster Case Club szervezésében került sor a 2022-es nemzetközi menedzsment esettanulmány-versenyre, amelyen a világ 12 vezető gazdasági felsőoktatási intézménye vett részt. A többfordulós verseny egy 4 órás, valamint egy 10 órás esettanulmány megoldásából tevődött össze, a résztvevő 12 csapat pedig három csoportban versenyzett a nagydöntőbe való jutásért.

Diákjaink az első fordulóban osztott első helyen végeztek, mely során a lemon.markets tőzsdei start-up-nak a problémájára keresték a megoldást, majd a második fordulóban nagyon kis pontkülönbséggel harmadik helyen végeztek ahol Köln városának kellett megoldást javasolniuk. A kolozsvári csapat összesítésben csoportmásodik helyen végzett, teljesítményükkel pedig számos nemzetközi egyetem csapatát is megelőzték. Emellett a kiváló teljesítmény mellett a közösségi díjat is a kolozsvári csapat hozta el.

A versenyt a Smith School of Business csapata nyerte, mögöttük a John Molson School of Business végzett, az American University of Beirut pedig harmadik helyezésben részesült.

A kolozsvári csapat felkészítő tanárai dr. Györfy Lehel-Zoltán, drd. Kelemen Kincső, dr. Rácz Béla-Gergely és dr. Szász Levente voltak.

Gratulálunk a csapatnak a kiváló teljesítményhez!

Létrehozva: 2022/10/28