Látogatás a Román Nemzeti Banknál

Frissítve: 2016/04/06

2016. április 5-én a Román Nemzeti Bank kolozsvári fiókját látogatták meg a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar másodéves Pénzügy és bank szakos hallgatói. A diákok egy érdekes előadást hallhattak a pénz történetéről, a monetáris bázisról és a jegybank monetáris politikájáról, megnézték a pénztörténeti múzeum tárlatát, valamint megismerhették a bankjegyek hitelességét ellenőrző módszereket.

2016. április 5-én a Román Nemzeti Bank kolozsvári bankfiókját látogatták meg a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Kar másodéves Pénzügy és bank szakos hallgatói a Monetáris intézmények és mechanizmusok tantárgy keretén belül dr. Molnár Judit tanárnő kíséretében. A látogatást dr. Nagy Ágnes tantárgyfelelős, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja, intézetünk oktatója szervezte meg.

A diákokat Septimiu Moga, a kolozsvári bankfiók komunikációs kapcsolatok vezetője várta, aki egy színvonalas előadást tartott a pénz történetéről, a monetáris bázisról és a jegybank monetáris politikájáról. Az előadóteremben található pénztörténeti múzeumban megtalálható kirakatokban különféle pénzérméket és bankjegyeket tekinthettek meg a hallgatók. A látogatás ezzel még nem ért véget, a jegybank egy másik munkatársa a GDP-ről és a fenntartható fejlődésről beszélt a diákoknak. A jegybankban eltöltött idő egyik legérdekesebb részének a bankfiók egy kisebb termében történő tevékenység megtekintése bizonyult: a diákok megismerhették a bankjegyek hitelessége ellenőrzésének mechanizmusát. A látogatás végén a hallgatók feltehették kérdéseiket és tájékoztatást is kaptak az év végi gyakorlat lehetőségeiről is.

Köszönet a Román Nemzeti Bank kolozsvári bankfiókja kommunikációs kapcsolatok vezetőjének és munkatársainak a tartalmas program megszervezéséért és lebonyolításáért!

Vonsz Evelin, II. év, Pénzügy és bank szakirány

Létrehozva: 2016/04/06