Legjobb tanulmány díj a varsói AIB-CEE nemzetközi konferencián

Dr. Szász Levente, intézetünk egyetemi docense, társszerzőivel – Demeter Krisztinával (Budapesti Corvinus Egyetem) és Harry Boerrel (Aalborg University) – elnyerte a Warsaw School of Economics és az Academy of International Business által szervezett nemzetközi konferencia legjobb tanulmányáért járó fődíjat.

Dr. Szász Levente, intézetünk egyetemi docense, karunk dékánhelyettese társszerzőivel – Demeter Krisztinával (Budapesti Corvinus Egyetem) és Harry Boerrel (Aalborg University) – elnyerte a Warsaw School of Economics és az Academy of International Business által szervezett nemzetközi konferencia legjobb tanulmányáért járó fődíjat. A konferenciára 2015. szeptember 17-19-én került sor Varsóban, ahol több mint 50 tudományos eredmény bemutatójára került sor, melyek elsősorban a kelet-közép európai országokra és az itt működő vállalatokra fókuszáltak, kiemelten kezelve ezen vállalatok vezetési döntéseinek sajátosságait.

A konferencia legjobb tanulmányáért járó díjat elnyerő kutatás a multinacionális vállalatok kelet-európai leányvállalatainak működési jellemzőire fókuszált. A tanulmány címe: „The effectiveness of manufacturing practices is different subsidiary types – consequences for CEE subsidiaries”. A bemutatott kutatás eredményei rávilágítottak arra, hogy jelenleg melyek azok a legjobb gyakorlatok, amelyek alkalmazásával a kelet-európai leányvállalatok menedzsmentje jelentős mértékben javíthatja az adott üzemek teljesítményét, ezáltal megerősítve azok szerepét a multinacionális vállalatok üzemeinek nemzetközi hálózatában.

Gratulálunk a szerzőknek a kiváló elismeréshez!

További információk a konferenciáról: http://warsaw.aib-cee-conference.com/home