Lezárult a 2016-os Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny

Frissítve: 2016/03/14

2016. március 13-án a Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézet és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, idén már a 21. alkalommal. A versenyen a Kar magyar tagozatos hallgatóiból álló 4 fős csapatok vehettek részt.

2016. március 13-án a kolozsvári Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézete és a Pro Oeconomica Egyesület szervezésében került sor a Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny döntőjére, amely idén már 21. alkalommal került megrendezésre. A versenyen a Kar magyar tagozatos egyetemi hallgatóiból alkotott 4 fős csapatok vehettek részt. A verseny 3 csoportra osztott elődöntőkkel indult, ahonnan a győztes csapatok, valamint a legjobb csoportmásodik csapat jutott a verseny nyilvános döntőjébe.

A verseny feladata ebben az évben egy, a végfelhasználókat célzó ügyfélkapcsolat-menedzsment stratégia kidolgozása volt az Autonet Import Kft. számára. A verseny zsűrije az esettanulmányt szolgáltató vállalat és más vállalatok vezető beosztású alkalmazottaiból tevődött össze, akik kérdéseikkel és hozzászólásaikkal valós, gyakorlatias visszajelzéseket nyújtottak a versenyzők megoldásaira.

A verseny díjazott csapatai:

I. díj – 4Tune csapat: Kerekes Gábor (Menedzsment, III. év), Fekete Réka (Menedzsment, III. év), Kovács-Pusztai Bálint (Bank és pénzügy, III. év), Szabó S. Zsolt (Vállalkozásmenedzsment mesteri, I év)

II. díj – Szokoták csapat: Géger Gyopár (Marketing, I. év), Éltes Rita (Menedzsment, I. év), Boros Éva (Menedzsment, I. év), Kiss Norbert  (Bank és pénzügy, I. év)

III. díj – Azúr csapat: Deák Levente (Bank és pénzügy, II. év), Nagy Lóránd (Bank és pénzügy, III. év), Szabó László Tamás (Menedzsment, III. év), Dibernardo Attila (Menedzsment, III. év)

Dicséret (döntő) – Solution csapat: Katona Edina (Bank és pénzügy, II. év), Gurzó Krisztina (Menedzsment, III. év), Nagy Hunor Györk (Menedzsment, II. év), Fodor Attila (Bank és pénzügy, II. év)

Dicséret (csoportmásodik csapatok):

Freakoconomics csapat: Pitó Emőke  (Bank és pénzügy, I. év), Gergely Andrea  (Bank és pénzügy, I. év), Ursu Laura  (Gazdasági Informatika, I. év), Tankó Attila (Menedzsment, I. év)

ConsultANTS csapat: Ferencz Juliánna-Margit (Bank és pénzügy, II. év), László Zoltán (Bank és pénzügy, III. év), Nagy-Dezső Csongor (Bank és pénzügy, II. év), Vigh Levente (Bank és pénzügy, II. év)

A 2016-os Kolozsvári Egyetemista Esettanulmány Verseny zsűrijének tagjai voltak: Barok István(Bonafarm Zrt, üzletfejlesztési projektvezető), Bilibók Botond (Concorde Alapkezelő, ügyvezető igazgató),  Buksa Szilárd (McKinsey & Company, tanácsadó), Csehi Árpád (Autonet, general manager), Cserháti Csaba (Zipper Data, financial manager), Dezső Péter (Goodwill Consulting, ügyvezető igazgató), Héjja Szabolcs (BAV, ügyvezető igazgató), Ilonczai Tamás (Autonet, marketing vezető), Filer Lóránd (Prisma Csoport, ügyvezető igazgató), Fülöp Gábor (Autonet, stratégiai fejlesztési manager), Fórika Zsolt (Continental Commerce Import & Export, ügyvezető igazgató), Jakab Zoltán(East Grain, ügyvezető igazgató), Karádi Katalin (msg systems Romania, pénzügyi igazgató), Keresztúri Zsolt (OTP Bank Románia, fiókigazgató), Kun Márton (OTP Bank Románia, fiókigazgató), Laczkó Dénes (East Grain, üzletág igazgató), Márton Frigyes (Novotech S.A., brand manager), Márton Katalin (Communitas Alapítvány, gazdasági irodavezető), Orbán Zsolt (Orbán Zsolt PFA, tanácsadó), Surányi Balázs (Autonet, business unit manager), Szentgyörgyi Zoltán (Magyarország bukaresti nagykövetsége, gazdasági attassé), Temesváry Zsolt (E-on Business Services, ügyvezető igazgató), Varga László (MOL Romania, logisztikai igazgató), Vincze Tamás (East Grain, kereskedelmi igazgató), Zöld György (General Facility Management, ügyvezető igazgató).

Létrehozva: 2016/03/14