Lezárult a Marketingtervezés a gyakorlatban program X. kiadása

Frissítve: 2020/01/28

A Marketingtervezés tantárgy keretében közel 90 végzős diák ültethette gyakorlatba a tanórákon megszerzett tudását vállalati marketingtervek készítése során. Marketing és menedzsment szakos végzős hallgatók dolgoztak a félév során a romániai Bosch Future Mobility Day, a Fit Pet Food kereskedő és a Negotio Consult Group panziójának a marketingtervein. Ezúton is szeretnénk megköszönni a vállalatok szakmai és anyagi támogatását és végzős diákjainknak a kitűnő munkát!

A vállalati marketingtervek bemutatóira a szemeszter utolsó két hetében került sor, ahol a projekteket a vállalatok képviselői értékelték és rangsorolták. A vállalatok nagyon elégedettek voltak a projektekkel, a legjobban sikerült marketingterveket díjazták is.

A romániai Bosch vállalat marketingterveit Varga Erika, Head of Department Marketing and Sales Planning, Flavia Bucerzan, Group Leader/Director Marketing, Suta Anita, Group Leader Marketing and Sales Planning ésDeák Balázs Commercial Sales Associate vállalati képviselők értékeltéka következőképpen:

• I. helyezés: Sigma csapat;
  • II. helyezés: 4Tune csapat;
  • III. helyezés: The Estimators csapat.

A Fit Pet Food vállalat projektjeit Kocsis András, a vállalat tulajdonosa és Giriti Zsófi a vállalat marketing igazgatója értékelte, ahol a következő helyezési sorrend alakult ki:

• I. helyezés: Remaking csapat;
  • II. helyezés: LKNZ TEAM csapat;
  • III. helyezés: Markme csapat.

A Negotio Consult Group panziójának készített marketingterveket Szőcs Endre, vállalattulajdonos értékelte:

• I. helyezés: Polaris csapat;
  • II. helyezés: Lighthouse csapat;
  • III. helyezés: SZIKE csapat.

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán oktatott Marketingtervezés tantárgy keretén belül már tíz éve működik a Marketingtervezés a gyakorlatban című program, mely során a hallgatók marketingtervet készítenek a programban résztvevő vállalatok számára. A programban a következő vállalatok vettek korábban részt: Arcadom, Codspring, Unilact, Cosm Fan, Kolozsvári Magyar Opera, Mind Fitness Games, Gonzo Interiors, Memorix, Autonet, Vinca Wines, Bridge Language Study House Egyesület, Weingut Brutler & Lieb, SoupeR, Autokov, Vitacom Electronics, Ghandi, Hitter Technologies, Agrosel, Optiko, az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE) – Kolozsvár 1891, Chocolate Management és Travelminit. Idén a Bosch Románia, a Fit Pet Food és a Negotio Consult Group csatlakozott hozzájuk.

A programot dr. Alt Mónika-Anetta, docens, tantárgyfelelős és Pop Rebeka Anna, egyetemi gyakornok koordinálták.

Létrehozva: 2020/01/28