Marketingtervezés a gyakorlatban 2020-2021

Frissítve: 2020/07/28

A BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán, a Marketingtervezés tantárgy keretében a 2020-2021-es tanévben is folytatjuk a tizenegy éve elindított Marketingtervezés a gyakorlatban című programot. A program során a vállalatok innovatív ötleteket kapnak a fiatal generációtól, míg a diákok gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert. Az érdeklődő vállalatok jelentkezését 2020. szeptember 10-ig várjuk!

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán oktatott Marketingtervezés tantárgy keretében a 2020-2021-es tanévben is folytatjuk a tizenegy éve elindított Marketingtervezés a gyakorlatban című programot. A program keretében a vállalatok számos innovatív ötletet kapnak a fiatal generációtól, míg a diákok gyakorlati tapasztalatra tehetnek szert.

A programban a következő vállalatok vettek korábban részt: Arcadom, Codspring, Unilact, Cosm Fan, Kolozsvári Magyar Opera, Mind Fitness Games, Gonzo Interiors, Memorix, Autonet, Vinca Wines, Bridge Language Study House Egyesület, Weingut Brutler & Lieb, SoupeR, Autokov, Vitacom Electronics, Ghandi, Hitter Technologies, Agrosel, Optiko, az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE) – Kolozsvár 1891, Chocolate Management, Travelminit, Negotio Consult Group, Fit Pet Food és a Bosch Románia.

Idén a jelentkező vállalatok közül egy cég kerül kiválasztásra, amelynek a diákok valós marketingtervet készítenek a programban résztvevő vállalat számára, a vállalat igényeinek megfelelően. A marketingterv vonatkozhat egy új termékre vagy a vállalat éves marketing tevékenységére. A marketingterv szerkezete megtekinthető itt.
A jelentkezők közül egy vállalat kerül kiválasztásra. A program indítása után a vállalat képviselői egy bemutató keretében ismertetik a vállalatot, felvázolják a marketingterv lehetséges céljait és válaszolnak a projekten dolgozó hallgatók kérdéseire.
A marketingtervet 4-5 fős diák csapatok dolgozzák ki. Az esettanulmányon több csapat is dolgozik, így különböző nézőpontok kerülnek megvilágításra. A marketingterv szerves része a diákok végső értékelésének. A marketingterv 2020. október és december között kerül kidolgozásra és 2021. januárjában kerül bemutatásra.

Az érdeklődő vállalatok jelentkezését 2020. szeptember 10-ig várjuk.

Programfelelős: dr. Alt Mónika Anetta, egyetemi docens, email: monika.alt@econ.ubbcluj.ro

Létrehozva: 2020/07/28