Marketingtervezés a gyakorlatban 2024-2025

Frissítve: 2024/07/29

A BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán, a Marketingtervezés tantárgy keretében a 2024-2025-ös tanévben is folytatjuk a tizenöt éve elindított és azóta is sikeres Marketingtervezés a gyakorlatban nevű programot. Az érdeklődő vállalatok jelentkezését  2024. szeptember 13-ig várjuk!

A Babeş-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karán oktatott Marketingtervezés tantárgy keretében a 2024-2025-ös tanévben is folytatjuk a tizenöt éve elindított és azóta is sikeres Marketingtervezés a gyakorlatban  nevű programot.

A program keretén belül a résztvevő vállaltok képviselői megfogalmazzák a briefet az igényelt marketingtervhez. A diákok feladata javaslatot tenni a megfogalmazott problémára úgy, hogy egy részletes környezetelemzést, versenytárselemzést vagy akár fogyasztókutatást is végeznek. A javaslatok kitérnek a projekt célközönségére, céljaira, a vállalati stratégiára, a termék, ár-, értékesítési és kommunikációs politikára, illetve a szükséges erőforrásokra.

A marketingterveket 4 fős diákcsapatok dolgozzák ki. Egy esettanulmányon több csapat is dolgozik, így különböző nézőpontok kerülnek megvilágításra.  A marketingterv szerves része a diákok végső értékelésének.  A marketingterv 2024. október és december között kerül kidolgozásra és 2025. januárjában kerül bemutatásra.

Az érdeklődő vállalatok jelentkezését   2024. szeptember 13 -ig  várjuk.
Programfelelős: dr. Alt Mónika Anetta, habilitált egyetemi docens
email:     monika.alt@econ.ubbcluj.ro

A programban számos vállalat vett már részt korábban: Arcadom, Codspring, Unilact, Cosm Fan, Kolozsvári Magyar Opera, Mind Fitness Games, Gonzo Interiors, Memorix, Autonet, Vinca Wines, Bridge Language Study House Egyesület, Weingut Brutler & Lieb, SoupeR, Autokov, Vitacom Electronics, Ghandi, Hitter Technologies, Agrosel, Optiko, az Erdélyi Kárpát Egyesület (EKE) – Kolozsvár 1891, Chocolate Management, Travelminit, Negotio Consult Group, Fit Pet Food, a Bosch Románia, Munch Románia, ArtWise Egyesület, SET Prod-Com, Exponential Transilvania, Goodwill Energy, Wedas és a Matula Média.

Létrehozva: 2024/07/29