Mesteris hallgatóink nyújtottak üzleti tanácsadást a kanadai Cenovus Energy vállalat topmenedzsmentjének

Frissítve: 2021/05/14

Globális versenygyőzelme jutalmaként - a nettó zéró károsanyag kibocsátást biztosító és mesterséges intelligencia megoldásokon alapuló - üzleti megoldását mutathatta be a kanadai Cenovus Energy vállalat topmenedzsmentjének négy mesteris hallgatónk, Borsos András (Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesteri, 1. év), Deák Péter (Vállalkozásmenedzsment, 2. év), Kelemen Kincső (Vállalkozásmenedzsment, 2. év) és Sata Bálint (Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesteri 1. év). Meseriseink a kanadai University of Calgary által szervezett “EnergyBowl Case Competition 2021” elnevezésű nemzetközi esettanulmány-versenyen történelmi jelentőségű első díjat    szereztek, egyedüli csapatként szerezve meg a különleges jutalmat is. A kanadai vállalat felsővezetői kiemelten értékelték, hogy a kolozsvári diákcsapat javaslatai nagyon közel álltak a realitáshoz stratégiai, ütemezési, menedzsment és pénzügyi szempontból egyaránt.

A bemutató, amelyen a verseny szervezői és a vállalat vezetői egyaránt részt vettek, 2021. április 22-én zajlott. Az esettanulmány-verseny és így a bemutató is két fő kérdés köré épült: az első fordulóban a kanadai vállalat vezetői az iparágban használható mesterséges intelligencia megoldásokra voltak kíváncsiak, a döntő fordulóban pedig egy nettó zéró kibocsátás stratégiát kellett készíteni a vállalatnak. A kolozsvári csapat megoldása részletes számításokkal támasztotta alá a különböző létező és még fejlesztés alatt álló technológiák jövőbeni implementálásának lehetőségét, ami nagyban hozzájárult a csapat sikeréhez. A bemutatót követően a megoldás részletes átbeszélésére került sor.

A csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel-Zoltán és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.

Gratulálunk mesteris hallgatóinknak a kiváló eredményhez, és ehhez a rendkívüli tanácsadó projekt elnyeréséhez!

Létrehozva: 2021/05/14