Mesterséges intelligencia témájú nemzetközi képzésen vehettek részt hallgatóink Valenciában

Frissítve: 2024/07/15

2024 júliusában első- és másodéves hallgatónk, Hajdó Boglárka és Dimény-Varga Ábel egy Erasmus BIP (Blended Intensive Program) típusú nemzetközi mobilitási projektben vehettek részt Valenciában, Spanyolországban, melynek témája a „Social Implications of Artificial Intelligence” volt. Az online felkészítőket követő helyszíni képzésnek a spanyol Universitat Politècnica de València egyetem adott otthon ahol a kolozsvári BBTE mellett még a németországi Heilbronn University of Applied Sciences és az észak-macedóniai South East European University diákjai vettek részt.

A program során a hallgatók különféle workshopokon és előadásokon vettek részt, ahol a mesterséges intelligencia (MI) etikai kérdéseit, a technológia munkaerőpiacra gyakorolt hatásait, valamint az MI jövőbeni társadalmi szerepét vizsgálták. Hallgatóink lehetőséget kaptak nemzetközi szakemberekkel való beszélgetésre, valamint új perspektívákkal gazdagodhattak a legújabb globális technológiai trendekről. Mindezek mellett a mobilitási projekt nemcsak a résztvevők szakmai fejlődését támogatta, hanem kulturális élményekkel is gazdagította őket, hozzájárulva ezáltal egy szélesebb körű nemzetközi hálózat kialakításához.

Létrehozva: 2024/07/15