Mestertanár Aranyérem kitüntetésben részesült dr. Szász Levente, intézetünk egyetemi tanára

Frissítve: 2023/11/29

A diákok tudományos tevékenységét támogató, színvonalas és eredményes munkájának elismeréseképpen 2023-ban dr. Szász Levente, intézetünk egyetemi tanára nyerte el az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) által odaítélt Mestertanár Aranyérem kitüntetést. Kollégánk 2023-ban egyetlen erdélyi oktatóként vehette át a rangos díjat, amely a tudományos diákköri konferenciákon való témavezetői, valamint nemzetközi esettanulmány-versenyekre való felkészítői tevékenységének eredményességét hivatott elismerni.

Dr. Szász Levente, egyetemi tanár, a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának oktatója, valamint a magyar tagozatért felelős dékánhelyettese. Oktatóként, kutatóként és tudományszervezésért felelős vezetőként is jelentős mértékben hozzájárult az elmúlt több mint egy évtizedben (2010-2023) az intézmény diákjai által végzett tudományos kutatások színvonalának emeléséhez, valamint ahhoz a számos díjhoz, amelyeket intézetünk diákjai szereztek gazdasági témájú tudományos-szakmai versenyeken.

A dr. Szász Levente által vezetett hallgatók 2011-2022 között 70 dolgozattal vettek részt az Erdélyi Tudományos Diákköri Konferenciákon (ETDK), 14 első, 18 második, 12 harmadik díjat, 9 dicséretet és 17 díj nélküli részvételt elérve. Az Országos Tudományos Diákköri Konferenciákon (OTDK) az általa vezetett hallgatók 18 dolgozattal vettek részt, 3 első, 7 második, 2 harmadik díjat szerezve, melyek mellett 2 különdíj és 4 díj nélküli részvételt is jegyezhetünk. Kiemelendő emellett a diákokkal végzett publikációs tevékenysége, köztük 4 Web of Science adatbázisban jegyzett nemzetközi publikáció, melyek között megtalálható egy Q1-es besorolású publikáció is.

Dr. Szász Levente mindemellett társkoordinátora a Gazdasági Tanácsadó Klub szakkollégiumnak, aktív szerepet vállalva mind a nemzetközi esettanulmány-versenyek kari szintű koordinálásában, mind pedig a magyar tagozatos közgazdász hallgatók esettanulmány-versenyekre való felkészítésben, ezáltal jelentős mértékben hozzájárulva a magyar tagozatos hallgatók 207 versenyrészvételének 175 díjához.

Az OTDT 2023-as kitüntetésátadó ünnepi ülésének videófelvétele az alábbi linken tekinthető meg.

Gratulálunk dr. Szász Leventének a rangos elismeréshez!

Létrehozva: 2023/11/29