Csoportelső helyezést szereztek diákjaink a norvégiai nemzetközi esetversenyen

Frissítve: 2023/10/11

Csoportelsőként zárta a Balázs Kristóf (Gazdasági Informatika, 3. év), Bánffy Zsófia (Menedzsment, 3. év), Bugár Anna (Pénzügy és Bank, 3. év) és Tófalvi Krisztián (Gazdasági Informatika, 2. év) alkotta hallgatói csapatunk a norvégiai NHH International Case Competition 2023 esettanulmány verseny első fordulóját, megelőzve spanyolországi University of Navarra, a Budapesti Corvinus Egyetem és a hazai NHH School of Economics csapatait. Bár a második fordulóban a hármas döntőbe jutást már nem sikerült kiharcolni, csapatunk a versenyen összességében is kiemelkedő szakmai teljesítményt nyújtott a rangos megmérettetésen.

Az NHH Norwegian School of Economics idén is, 2023. november 2-6. között, Bergen városában rendezte meg az elismert NHH International Case Competition 2023 elnevezésű esettanulmányi versenyét, ahol a világ 12 egyetemének diákcsapatai mérhették össze tudásukat. Az eseményen részt vevő csapatok három kontinensről és nyolc különböző országból érkeztek. A Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) négy tagú diákcsapata kiválóan szerepelt, az első fordulót csoportgyőztesként zárta.

A verseny során a csapatoknak két fordulóban kellett megmérettetniük magukat: az első során a 7Analytics nevű norvég cég Ázsiába való terjeszkedési stratégiájának kidolgozása volt a feladat, míg a második fordulóban a REMA1000, egy szintén norvég eredetű áruházlánc fenntarthatósági stratégiájának kialakítása volt a kihívás.

Az első fordulót a BBTE csapata kiválóan teljesítette, és azt csoportelsőként fejezte be. A második forduló eredményei alapján a verseny döntőjébe a University of South Carolina és a USC Marshall amerikai egyetemek csapatai, valamint a norvég NHH School of Economics csapata jutottak. A győzelmet végül az University of South Carolina szerezte meg.

A kolozsvári diákcsapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel és dr. Rácz Béla-Gergely voltak. Gratulálunk a BBTE csapatának kiváló szereplésükhöz és eredményükhöz!

Létrehozva: 2023/10/09