Kiváló szereplések és top 5-ös helyezés a NIBS International Business Simulation versenyen!

Frissítve: 2023/12/07

A NIBS (Network of International Business Schools) és az Ecosim által szervezett Nemzetközi Üzleti Szimulációs Versenyen vehetett részt 15 hallgatónk, 3 kontinens 10 egyetemének 33 diákcsapatával versenyezve. A négy közül három csapatunk is a döntőbe jutott, a Chandlier fantázianevű csapatunk a legjobb 5 között végzett.

A 15 hallgató alkotta 4 csapat felépítése a következő volt: Avalanche – Fazakas Boglárka (Gazdasági informatika, 1. év), Ilyés Tamás (Menedzsment, 1. év), Szalontai Kata (Gazdasági informatika, 2. év), Vaida-Kozma András (Menedzsment, 2. év); Chandelier – Bereczki-Orbán Péter (Gazdasági informatika, 2. év), Dimén-Varga Ábel (Gazdasági informatika, 2. év), Kolozsi Gergő (Marketing, 2. év), Tófalvi Krisztián (Gazdasági informatika, 2. év); Overthinkers – Boros Richárd (Menedzsment, 1. év), Dénes Mária (Marketing, 2. év), Vargyasi György (Pénzügy és Bank, 2. év), Vitos Tamás (Gazdasági informatika, 2. év) és Trailblazers – Forró Gellért (Pénzügy és Bank, 1. év), Hadnagy Magor (Menedzsment, 1. év), Lukács Edina (Marketing, 1. év).

A 4 fordulós verseny egy próbakörrel indult, ahol a diákok megismerkedhettek a szimuláció működésével, ami után már kezdődtek is a csoportfordulók. Itt már kiesésre ment a verseny, viszont a diákok kiválóan teljesítettek, így mind a 4 csapat továbbjutott az elődöntőbe. Ez a forduló már komolyabb megmérettetést jelentett, tele váratlan fordulatokkal, de végül a négy GTK-s csapatból háromnak is sikerült bejutni a tíz döntős csapat közé. A döntőben az Avalanche és a Trailblazers csapatok kimagasló teljesítménye mellett a Chandlier csapatának sikerült a TOP 5 csapat közé kerülni.

A diákok megismerhették a vállalatok eredményességét meghatározó tényezőket és megtanulhatták, hogyan készíthetnek hatékony vállalati stratégiát. A gyakorlati tapasztalatok segítették őket a menedzseri szerep elsajátításában és gyakorlatba ültetésében is.

A csapatok felkészítő tanára dr. Benedek Botond volt.

Gratulálunk a csapatoknak a kiváló teljesítményért!

Létrehozva: 2023/12/07