Online döntőben is a legjobbak között a hallgatóink! Top 7-es szereplés a budapesti számviteli és adózási esettanulmány versenyen

Frissítve: 2020/03/19

39 résztvevő csapat közül a top 7-es online döntőbe jutott intézetünk hallgatói csapata a Luca Pacioli Társaság által, a Budapesti Corvinus Egyetem keretein belül megszervezett számviteli és adózási verseny 2020-as évadában. Borsos András (Pénzügy és bank, 3. év), Nagy Hédi (Pénzügy és bank, 3. év) és Tankó Ervin (Pénzügy és bank, 3. év) a nemzetközi, illetve magyar számviteli standardok gyakorlati alkalmazásával kapcsolatos kihívásokat kiválóan teljesítette, kiérdemelve a zsűri külön dicséretét.

2020. március 13.-án került megrendezésre a Bosnyák János Nemzeti Emlékverseny online döntője, a Luca Pacioli Társaság szervezésében, melyen intézetünk hallgatói is indultak egy háromfős csapattal. A csapat tagjai Borsos András (Pénzügy és bank, 3. év), Nagy Hédi (Pénzügy és bank, 3. év) és Tankó Ervin (Pénzügy és bank, 3. év) voltak. A csapat szakmai felkészítő oktatói Cardoș Réka Ildikó és Fábián István voltak.

Diákjaink számára két hét állt rendelkezésre a februári hónapban, hogy kidolgozzák megoldásukat a versenyfeladatra, amely úgy a nemzetközi standardok (IAS, IFRS), mint a magyar számviteli törvény ismeretét igénybe vette. A feladat egy nagykereskedelmi társaság éves beszámolójának a helyes kiegészítése volt, ahol kihívást jelentett a megfelelő elszámolási módszerek alkalmazása, illetve különböző könyveléstechnikai specifikumok azonosítása és alkalmazása.

A februári selejtező során csapatunk a Kárpát-medence 13 felsőoktatási intézményéből jelentkező 39 csapat közül a legjobb 7 csapat között mutathatta be megoldását az online döntőben, szakmai zsűri előtt. Csapatunk a zsűri külön dicséretében részesült, miszerint egy kompakt megoldást sikerült bemutatniuk, rendkívül körültekintő elemzéssel alátámasztva megoldásukat.

Gratulálunk hallgatóinknak!

Létrehozva: 2020/03/19