Sikeresen zárult intézetünk első amerikai oktatási partnerprogramja

Frissítve: 2023/01/31

2022. november 27. és december 11. között Székely Noémi, intézetünk 3. éves Menedzsment szakirányos hallgatója részt vehetett az egyesült államokbeli “Global Managerial Decision-Making” elnevezésű programon, amelyre az Iowa állambeli Cedar Fallsban, a University Of Northern Iowa   gazdaságtudományi karán, a College of Business-en került sor. A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának magyar tagozata által indított oktatási partnerprogramot egy pályázási folyamat előzte meg, ahol az idén rendelkezésre álló egy hallgatói helyet Székely Noémi nyerte el.

A program magába foglalta a University of Northern Iowa által nyújtott órákon való részvételt olyan tárgyakból, mint például a Global Skills, Organizational Management, Business Economics vagy Statistics for Business Analytics. Az oktatási programokon való részvétel mellett szintén a projekt részeként 7 helyi vállalat is meglátogatásra került, köztük a John Deere, a Vermeer, a Kryton Metals vagy a Kemin Industries, ahol a pályázatot elnyerő hallgatónknak lehetőség nyílt a vállalat vezetőivel is beszélgetni egy-egy ebéd során.

Noémi a 2 hetes program élményeit az alábbiak szerint foglalta össze:

„Az amerikai vállalati kultúra és az oktatási rendszer felépítése közel sem hasonlít az itthon megéltekhez, így kimondottan sokat adott hozzá a személyes és szakmai fejlődésemhez. Az egyetemünk által nyújtott nemzetközi programoknak megannyi előnye van, hiszen más megközelítésből szemlélni a világot és a gazdaságot egy önbizalom növelő és a legpozitívabb értelemben vett hatással bír egy diák életére és jövőbeli karrierjére nézve.”

A program megvalósulását a Pallas Athéné Domus Meriti Alapítvány támogatta.

Létrehozva: 2022/12/22