Simon Enikő Louis Vuitton-díjazott

Frissítve: 2014/11/10

Simon Enikő 2013-ban végzett a Menedzsment szakon. A Humánerőforrás menedzsment tantárgy keretében részt vett az  X-Culture nemzetközi programban, ami a későbbiekben is sok lehetőséget kínált számára. Beválasztották az Academy of International Business South-East konferenciára, ahol csapatával megnyerte a Louis Vuitton cég terjeszkedési stratégiáját célzó szekciót, és már tavasztól gyakornokként kezdhet a vállalatnál.

Simon Enikő a Menedzsment szakon végzett 2013-ban. Utolsó félévben, a Humánerőforrás menedzsment tantárgy fakultatív feladatát bevállalva, jelentkezett az X-Culture programra, amelynek keretében a világ több mint 100 egyetemének diákjaiból alkotott csapatok dolgoznak ki üzleti javaslatokat nemzetközi vállalatok számára.

A feladatot sikerrel teljesítő diákok számára az X-Culture program több lehetőséget nyújt. Enikő 2014 nyarán kapott egy meghívást az Academy of International Business South-East (AIB-SE) konferenciájára, amelyet 2014. október 23-25 között rendezett Miamiban a Florida International University. Mivel éppen abban az időszakban work-and-travel programon amúgy is az Egyesült Államokban tartózkodott, Enikő kapott a lehetőségen és jelentkezett a konferenciára, amelynek keretében külön szimpóziumot szerveztek az X-Culture programot elvégzett diákoknak. Több, mint 350 jelentkező közül Enikőt is beválasztották azon szerencsés 50 közé, akik részt vehettek a konferencián, sőt még támogatást is kapott, ami segített lefaragni a költségek egy részét.

Hasonlóan a 'megszokott' X-Culture projekt menetéhez, egy hónappal a konferencia előtt a résztvevőket csapatokba osztották és feladatot is kaptak. Enikő egy brazil, egy kolumbiai és két USA-beli fiatallal került egy csapatba, a feladat pedig egy javaslat kidolgozása volt a Louis Vuitton latin-amerikai terjeszkedésére vonatkozóan. A konferencián a döntőbe került csapatok - Enikőék is - bemutathatták javaslataikat a rangos hallgatóság előtt. A konferencia gálaestjén derült ki, hogy az Enikő csapata első helyen végzett. A nyeremény része volt egy VIC [Very Important Customer] tapasztalat, ami abból állt, hogy a csapatot elvitték egy LV Signature Store-ba, ahol a menedzser bemutatta a legújabb kollekciót, amit pezsgőzés és kötetlen beszélgetés követett. Ugyanakkor munka- és internship lehetőségek is a nyertesek rendelkezésére állnak. Enikő 2015 tavaszán tervezi megkezdeni az internship programot a Luis Vuitton cégnél.

Létrehozva: 2014/11/10