Székelyföld hét jelentős középiskolájában járt intézetünk tudománynépszerűsítő karavánja

Frissítve: 2023/12/18

2023. november 27-29. között került sor a Babeș-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének székelyföldi tudománynépszerűsítő körútjára, melynek során az intézetünk oktatóiból és diákjaiból álló csapat hét középiskolában tartott interaktív előadást „Esettanulmányok a gazdaságtanban - a BBTE Közgáz nemzetközi tapasztalatai” címmel. A körút a Bolyai Társaság és Communitas Alapítvány támogatásával, a TudományKaraván eseménysorozaton belül valósulhatott meg.

A háromnapos körút során dr. Szász Levente, karunk egyetemi tanára és dékánhelyettese, valamint a BBTE Közgáz korábbi nemzetközi bajnoki címet szerzett mesterképzéses hallgatói, név szerint Bokor-Tóth Krisztina, Pásztor Kende és Szőke Dóra nyújtottak betekintést a gazdasági esettanulmányok világába, beszámolva egyúttal arról is, hogy hogyan tudtak az egyetem magyar tagozatos diákjai sikereket elérni a világszintű esettanulmány-versenyeken.

Hétfőn (november 27-én) Székelyudvarhelyen a Benedek Elek Pedagógiai Líceumban és a Tamási Áron Gimnáziumban, kedden (november 28-án) Gyergyószentmiklóson a Salamon Ernő Gimnáziumban, majd később Csíkszeredában a Márton Áron Főgimnáziumban, szerdán (november 29-én) pedig Baróton a Baróti Szabó Dávid Technológiai Líceumban, illetve végül Sepsiszentgyörgyön a Mikes Kelemen Elméleti Líceumban és Székely Mikó Kollégiumban járt a BBTE Közgáz TudományKaravánja. A karaván három nap alatt 5 településre jutott el, több mint 1000 kilométernyi utat megtéve, ezáltal meglátogatva 7 középiskolát és segítve 450 középiskolás diák pályaválasztását.

Ezúton is köszönjük a Bolyai Társaságnak és a Communitas Alapítványnak a középiskolás diákok tudatos pályaválasztását szolgáló hathatós támogatását!

Létrehozva: 2023/12/18