Tanulmányi látogatás: logisztikai menedzsment a Fastenal vállalatnál

Frissítve: 2015/12/12

A Logisztikai menedzsment tantárgy keretén belül 2015. december 10-én hallgatóink a Fastenal vállalat kolozsvári logisztikai központjának működésével ismerkedhettek meg. A vállalat bemutatását Jakab Eszter, a Fastenal account managere vezette, aki maga is intézetünk mesteris diákja Vállalkozásmenedzsment szakon. A diákokat intézetünk részéről dr. Szász Levente kísérte.

A Logisztikai menedzsment tantárgy keretén belül 2015. december 10-én hallgatóink a Fastenal vállalat kolozsvári logisztikai központjának működésével ismerkedhettek meg a gyakorlatban. A vállalat működésének és folyamatainak bemutatását Jakab Eszter, a Fastenal account managere vezette, aki maga is intézetünk végzős mesteris diákja a Vállalkozásmenedzsment mesteri képzésen. A diákokat intézetünk részéről dr. Szász Levente kísérte.

Az alábbiakban az egyik résztvevő diák rövid beszámolója olvasható a vállalatlátogatásról:

„A csütörtöki tanulmányi látogatás mindannyiunk számára nagyon hasznos volt. A program során részletes betekintést nyerhettünk a Fastenal vállalat működésébe és szervezeti kultúrájába. A látogatás a vállalat általános bemutatásával indult, amelynek során megismerhettük azokat a folyamatokat, amelyek nélkül a vállalat nem lenne képes globálisan működni, így például azt, hogy hogyan standardizálják a folyamatokat vagy hogyan tanítanak be új alkalmazottat bárhol a világon. A bemutatót követően a helyszínen részletesen megismerhettük, hogy milyen logisztikai és informatikai rendszereket használ a vállalat, hogyan jut el az áru a gyártótól a fogyasztóig akár több ezer kilométert hosszú napokon át megtéve, valamint azt is, hogy ebben a globális ellátási hálózatban milyen szerepet tölt be a kolozsvári logisztikai központ. Mindeközben természetesen lehetőség nyílt a vállalat szakembereitől kérdezni.

Összegzésképpen a vállalatlátogatás nagyon tanulságosnak bizonyult, a gyakorlatias példák sokat segítettek az egyetemen megismert logisztikai ismeretek még alaposabb elsajátításában. Ezúton is köszönjük a logisztikai központ vezetőjének, valamint Jakab Eszternek, hogy végigvezettek minket ezen a vállalatlátogatáson!”

Balázs-Fülöp Lehel, III. év, Menedzsment szakirány

Létrehozva: 2015/12/12