Tizennegyedik dobogós helyezés az Országos Pénzügyi Esettanulmány Versenyen

Frissítve: 2022/02/11

Tizenhat kolozsvári részvételből tizennégy dobogós helyezéssel zárult a győri Országos Pénzügyi Esettanulmány Versenyek történetében. Az idei, 20. évadban a Codex csapatunk állhatott fel a verseny dobogójának harmadik fokára. Gratulálunk Borsos Andrásnak (Vállalati pénzügyi menedzsment II. év), Hollanda Tekla-Andreának (Bank és pénzügy III. év), Pelger Ivett-Petrának (Vállalkozásmenedzsment mesteri, I. év) és Tankó Ervinnek (Vállalati pénzügyi menedzsment mesteri II. év)!

2022. február 4-5 között került megrendezésre a XX. Országos Pénzügyi Esettanulmány Verseny (OPEV) a győri Széchenyi István Egyetemen, a Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium szervezésében.

A kolozsvári Babeş–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetét képviselő Codex csapat harmadik helyezést ért el a döntőben. Ezzel a BBTE KGTK Magyar Intézetének hallgatói 16. OPEV részvételüket, valamint 14. dobogós helyezésüket érték el.

A verseny keretén belül a versenyzőknek a Magyarországon vezető kiskereskedelmi láncnak, a Tesconak kellett az online webáruházára ötleteket és megoldást találniuk. A feladat részeként egy mélyreható pénzügyi elemzést kellett felépíteniük a vállalat jelenlegi működéséről, majd egy startégiát kellett kialakítaniuk szem előtt tartva a fenntarthatóságot, valamint innovációkat az e-kereskedelemben.

A kolozsvári csapat felkészítő tanárai dr. Györfy Lehel-Zoltán, dr. Szász Levente és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.

Gratulálunk!

Létrehozva: 2022/02/11