Újabb győzelem! Svájci egyetem nemzetközi piacelemzési versenyén szereztek első díjat hallgatóink

Frissítve: 2022/11/17

A svájci Lausanne-ban található EHL Hospitality Business School, amely a világ első számú egyeteme vendéglátóipari menedzsment szakterületen, valamint az STR Share Center közösen szervezte meg 2022. november 8-án a „2022 STR Market Study Competition” EMEA döntőjét, amelyen Európa és a Közel-Kelet legszínvonalasabb egyetemei versenyezhettek az első helyért. A versenyen a gazdasági ismeretek mellett kiemelt szerepet játszottak az adatelemzési és adatvizualizációs módszerek. A 6 fős kolozsvári csapat hollandiai, olaszországi, nagy-britanniai, törökországi, valamint svájci egyetemek csapataival versenyezve, kiváló teljesítménnyel szerezte meg a döntő első helyét, így elnyerve a jogot arra, hogy az említett régiót képviselje a verseny globális döntőjében.

A Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karát képviselő kolozsvári csapat tagjai Balázs Kristóf (Gazdasági informatika, 2. év), Csenteri András-Gergely (Vállalkozásmenedzsment mesteri, 1. év), Erőss Ákos (Menedzsment, 2. év), Gergely Balázs (Menedzsment, 2. év), Karda Sára (Vállalati Pénzügyi Menedzsment mesteri, 1. év) és Zsombori Péter (Menedzsment, 2. év) voltak. A résztvevő csapatok a verseny során egy-egy adott város szállodai iparágát kellett elemezzék a rendelkezésükre bocsátott nagy mennyiségű adatok alapján, majd interaktív adatelemzési és adatvizualizációs eszközök segítségével következtetéseket kellett megfogalmazzanak az adott piac trendjeire vonatkozóan. A versenyzők munkáit egy szakmai zsűri bírálta el, a bírálatok összesítése alapján pedig a kolozsvári csapat szerezte meg a verseny első helyezését.

A csapat felkészítő tanárai drd. Kelemen Kincső és dr. Szász Levente voltak.

Gratulálunk a kolozsvári csapatnak a kiváló eredményhez és sok sikert kívánunk a globális döntőben!

Létrehozva: 2022/11/17