Újra elsők a győri Országos Pénzügyi Esettanulmányi Versenyen!

Frissítve: 2014/02/11

Idén tizenkettedik alkalommal került megrendezésre Győrben az Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny 2014. február 7-9. között. A versenyen 15 csapat képviseltette magát 14 felsőoktatási intézményből. Hasonlóan 2013-hoz, az egyetemünket, karunkat és intézetünket képviselő FourInOne fantázianevű csapat az első helyet szerezte meg.

A Széchenyi István Egyetem és a Kautz Gyula Közgazdász Szakkollégium szervezésében idén tizenkettedik alkalommal került megrendezésre Győrben az Országos Pénzügyi Esettanulmányi Verseny 2014. február 7-9. között. A versenyen 15 csapat képviseltette magát 14 felsőoktatási intézményből; az Egyetemünket, Karunkat és Intézetünket képviselő FourInOne fantázianevű csapat az első helyet szerezvén meg, hasonlóan 2013-hoz.

Csapatunk tagjai Joiţa Nikoleta, Salamon Ádám, Demeter Zselyke és Baric Hajnal voltak.

A versenyzőknek egy valós pénzügyi probléma megoldását kellett kidolgozniuk - e feladathoz idén az esettanulmányt a BUSCH-Hungária szolgáltatta -, majd a vasárnap délelőtti döntők során eredményeiket kellett bemutatni.

A diákoknak meg kellett határozniuk a D&H Hungária Kft. fedezeti pontját, javaslatot kellett tegyenek egy mutatószámrendszerre (KPI), ami alapján a cég menedzsmentje értékelheti a vállalat teljesítményét, meg kellett határozzák és be kellett mutassák a fedezeti pont elhelyezkedését befolyásoló legfontosabb paramétereket és értékelniük kellett üzemgazdasági szempontból egy, az öntési pontosság növelésére vonatkozó beruházást, majd meg kellett vizsgálják hogyan alakulna a cég üzemi eredménye egy 15 millió € beruházás  mellett megvalósult 35.000 jó nettó tömeg termelése mellett.

Szép eredmény, hogy 2008 óta - idén immár 7. alkalommal - minden évben dobogósak vagyunk. Csapataink sikeres szereplése ezen és a hasonló versenyeken bizonyítja, hogy az egyetemen elsajátított tudás gyakorlatorientált és jól használható valós vállalati problémák megoldásában és hogy a kolozsvári közgazdász képzés igenis az élvonalban van.

Ezúton is gratulálunk a győztes csapatnak!

Létrehozva: 2014/02/11