Seattle-ben is bizonyították tudásukat intézetünk hallgatói

Frissítve: 2023/04/26

2023. április 18-22. között került sor a seattle-i University of Washington által szervezett világszintű esettanulmány versenyre, amelyre összesen a 12 legjobb jelentkező egyetem kapott meghívást az előző évek versenyeredményei alapján, melyek közé a Babeș-Bolyai Tudományegyetem négyfős diákcsapata is beválogatásra került. A Global Business Case Competition 2023-as kiadásán a kolozsvári csapat egy színvonalas szakmai prezentációt mutatott be az egyesült államokbeli vállalati zsűri előtt, és csak kevéssel maradt le a döntőbejutásról a későbbi győztes American University of Beirut csapata mögött.

A kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetemet (BBTE) képviselő csapatot négy magyar tagozatos közgazdász hallgató alkotta, név szerint Albert Zsófia (Pénzügy és bank, 2. év), Bugár Anna (Pénzügy és bank, 2. év), Dinea Márk (Pénzügy és bank, 2. év) és Pásztor Kende (Menedzsment, 3. év). A versenyen résztvevő diákok először egy 5 órás esettanulmányt kellett megoldjanak a Nestlé vállalat számára, ahol a szervezők vegyes csapatokat alkottak a résztvevő egyetemek diákjaiból. A verseny fő fordulóját egy 24 órás esettanulmány képezte, ahol a résztvevő csapatok az Intel félvezetők gyártására vonatkozó kihívásaira kellett választ adjanak. A 12 résztvevő egyetem 4 darab 3 csapatos csoportban versenyezhetett. A BBTE csapat a későbbi győztes American University of Beirut és a tavalyi bajnok University of Porto csapatával küzdött mega  továbbjutásért.

A kolozsvári csapat felkészítő tanárai dr. Szász Levente, dr. Györfy Lehel és dr. Rácz Béla-Gergely voltak.

Gratulálunk a kolozsvári BBTE csapatának a kiváló teljesítményhez a színvonalas nemzetközi mezőnyben!

Létrehozva: 2023/04/26