Wesselényi-díjban részesült dr. Nagy Bálint Zsolt, intézetünk docense

Frissítve: 2023/10/17

2023. október 13-14-én került sor a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) által szervezett 32. Közgazdász Vándorgyűlésre, amelynek idén a marosvásárhelyi Kultúrpalota adott otthont. A teltházas Vándorgyűlésen számos aktuális gazdasági témát feldolgoztak a résztvevő gazdasági szakemberek, akik a vállalati és egyetemi szféra képviseletében vettek részt az RMKT eseményén. A Vándorgyűlés végén került sor a kiemelt személyiségek díjazására, melynek keretén belül a Wesselényi-díjat dr. Nagy Bálint Zsolt kollégánknak ítélték oda.

A Wesselényi-díj átadása során a laudációban elhangzott, hogy dr. Nagy Bálint Zsolt jelentős szerepet vállalat mind a gazdasági-pénzügyi témák egyetemi oktatásának fejlesztésében, mind pedig a gazdasági ismeretek széleskörű megismertetésében a társadalom különböző rétegeiben. A díjazott az elmúlt több mint egy évtized során kiemelt szerepet játszott a pénzügyi képzés szakmai színvonalának emelésében a kolozsvári Babeș-Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Magyar Intézetének keretein belül. Mára már doktorátusvezetési joggal is rendelkezik, így a jövő közgazdász generációiak képzéséhez a legmagasabb szinten is hozzájárul. Kutatásai számos elismert nemzetközi tudományos szaklapban jelentek meg, amelyek jelzik a díjazott által végzett tudományos munka igényességét is. Nagy Bálint Zsolt ugyanakkor tagja a Romanian Economic Monitor kutatási projektnek is, amelynek keretén belül a gazdasági elemzések eredményeivel jelentős mértékben hozzájárulnak a csapat minden tagjával együtt a gazdasági közbeszéd és közgondolkodás alakításához, beleértve a gazdasági döntéshozók és a vállalati szféra megfelelő informálását is. Ennek megfelelően a díjazott tulajdonképpen rendszeres szereplő az országos szintű román és magyar nyelvű sajtóban és televízióban, ahol közérthető módon osztja meg az egyetemi kutatások eredményeit, valamint szakértelmét az éppen aktuális gazdasági események és témák kapcsán.

Mindezen eredmények elismeréseképpen az RMKT 2023-as Wesselényi-díját dr. Nagy Bálint Zsolt kollégánk vehette át, akinek szívből gratulálunk a rangos elismeréshez!

Létrehozva: 2023/10/17